• Pluk Af Ugen

De bedste destinationer at følge på Instagram

De bedste destinationer at følge på Instagram

Der er intet som rejse inspiration lige fra kilden. Hvis din Instagram feed føles kort på drømmende seascapes, episk bjerglandskab og wanderlust-inducerende mad billeder, start her.

Dette er vores udvalg af de 15 bedste destinationer, der skal følges på Instagram, fra mindre kendte byer til verdensberømte destinationer. Har vi en favorit, vi har savnet? Fortæl os i kommentarerne.

For Californien drømmer: Sacramento

Et billede indsendt af Visit Sacramento (@visitsacramento) den

Til kyst og landskab charme: Kent

Et billede indsendt af Visit Kent (@visitkent) på

For et øparadis: Fiji

Et foto indsendt af Tourism Fiji (@tourismfiji) på

For en flugt til troperne: Brasilien

Et billede indsendt af Visit Brasil (@visitbrasil) den

For robust naturskønhed: Norge

Et billede indsendt af visitnorway (@visitnorway) på

For farverige gadescener: Marokko

Et billede indsendt af Marokko turisme (@morocco_tourism) på

Til seriøse byhorisont: Dubai

Et billede indsendt af Visit Dubai (@ visit.dubai) den

For awesome dyreindkomster: Sydafrika

Et billede indsendt af South African Tourism (@meetsouthafrica) den

Til ærefrygt inspirerende landskaber: Canada

Et billede indsendt af Explore Canada (@explorecanada) på

For strålende strande: Thailand

Et billede indsendt af Official Thailand Tourism (@thailandinsider) den

Til episk arkitektur: Singapore

Et billede indsendt af YourSingapore (@visit_singapore) den

For en utrolig kystlinje: Fraser Coast

Et billede indsendt af Visit Fraser Coast (@visitfrasercoast) på

Til den store brash by: New York City

Et foto indsendt af nycgo: NYC's Official Guide (@nycgo) on

For andre verdensklasser: Island

Et billede indsendt af Inspired by Iceland (@inspiredbyiceland) på

Til Middelhavsområdet lyksalighed: Rovinj

Et billede indsendt af Rovinj Tourist Board (@lovelyrovinj) på

Følg Rough Guides på Instagram for fantastisk fotografering fra hele verden. Hovedbillede via Pixabay / CC0

Efterlad En Kommentar: